Yönetim

Vakfın organları, Mütevelli Heyet, Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu olup, Vakfın iş ve işlemleri söz konusu organların karar ve direktifleri doğrultusunda Genel Müdürlük tarafından yürütülmektedir.

Genel Müdürlük

 

FAHRİ KIR VESİKALIK


Tümgeneral (E.) Fahri KIR  (2015– )

Tümgeneral (E) Fahri KIR, 1958 yılında Gümüşhane’de doğmuştur. 1980 yılında Kara Harp Okulundan, 1981 yılında Topçu ve Füze Okulundan mezun olmuştur.

1988 yılına kadar Kara Kuvvetlerine bağlı çeşitli birliklerde Takım ve Bölük Komutanlığı yapan Tümgeneral(E) KIR, 1990 yılında Kara Harp Akademisi’nden mezun olmuştur. Kurmay subay olarak değişik yerlerde konuşlu Tugay Komutanlıklarında Harekat ve Eğitim Şube Müdürlüğü ile Lojistik Şube Müdürlüğü görevlerini icra etmiştir.

Tümgeneral(E) KIR, 1994-1997 yılları arasında; Jandarma Asayiş Komutanlığı’nda görev yapmış ve 1997 yılı Kara Kuvvetleri Genel Sekreterlik İşlem ve Koordinasyon Şube Müdürlüğüne atanmıştır.

1999-2000 yıllarında Azerbaycan Harp Okulunda Tabur Komutanlığı görevini deruhte etmiştir.

2000-2004 yılları arasında Kara Kuvvetleri Tayin Daire Başkanlığı Plan ve Koordinasyon Şube Müdürlüğü; 2004-2005 yılları arasında 102 nci Topcu Alay Komutanlığı görevlerinde bulunmuştur.

2005 yılında Tuğgeneralliğe terfi etmiştir. 2005-2007 yılları arasında 70 inci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı, 2007-2009 yılları arasında BAKÜ Silahlı Kuvvetler Ataşeliği ve Türkiye-Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri Askeri İşbirliği ve Koordinasyon Kurulu Başkanlığı görevlerini icra etmiştir.

2009 yılında Tümgeneralliğe terfi etmiş ve 2009-2012 yılları arasında Genelkurmay İç Güvenlik Harekat Daire Başkanlığı görevini yürütmüştür. 2012 yılında Kara Kuvvetleri EDOK Okullar Komutanlığına atanan Tümgeneral (E) KIR, 2014 yılı  Yüksek Askeri Şura Kararları ile 30 Ağustos 2014  tarihinden geçerli olmak üzere emekliye ayrılmıştır.

01 Nisan 2015  tarihinden itibaren TSK Elele Vakfı Genel Müdürü olarak görevlendirilen Tümgeneral(E) Fahri KIR evli ve iki çocuk babasıdır.

TSK Elele Vakfı’na Emeği Geçen Genel Müdürlerimiz

ismail_oztan

E. Tuğg. İsmail ÖZTAN
(26.06.1996 – 26.01.1999)

kadri_ozer

E. Tümg. Kadri ÖZER
(02.02.1999-31.12.2003)

bahtiyar_turker

E. Tümg. Bahtiyar TÜRKER
(02.01.2004-02.01.2009)

SABRİ DEMİREZEN VESİKALIK
E. Tümg. Sabri DEMİREZEN

(03.01.2009-31.03.2015)

Organizasyon şeması için tıklayınız..